Patarimai nuomojantis automobilį – 2 dalis

tęsinys…

automobiliu nuoma Kaune

Kita svarbi sąlyga nuomojantis automobilį yra kuras. Dažniausiai automobiliai yra išnuomojami su pilnu kuro baku, todėl viena iš sutarties sąlygų yra gavus automobilį pilnu kuro baku, tokiu pat pilnu jį ir grąžinti. Tačiau dažnai klientai tokią svarbią sąlygą pamiršta ir dažnai būna  nepatenkinti, kai grąžinus išnuomotą transporto priemonę yra pareikalaujamas papildomas mokestis už kurą gerokai  didesniu nei degalinėse esančiu kuro įkainiu. Beje, reikėtų atkreipti dėmesį ir į automobilio nuomos laikotarpį, ar paskutinė automobilio nuomos diena bus darbo diena. Tai labai svarbu, kadangi automobilių nuomos punktai savaitgaliais ir šventinėmis dienomis dirba tik didžiuosiuose miestuose. Todėl, kad nekiltų nesusipratimų, nepasitenkinimas auto nuomos įmonių darbuotojais ir nesklandumų grąžinant automobilį, būtina tiksliai susitarti į kokią vietą, kokią dieną ir kokią valandą jūs automobilį grąžinsite. Automobilių nuomos įmonių darbuotojai pageidauja tiksliai žinoti, kada jie atgaus automobilį, kadangi automobilis, kurį jūs išsinuomojote, jau gali būti išankstine rezervacija išnuomotas kitam klientui.

Kadangi išankstinės rezervacijos metu taip pat sudaromos sutartys, yra numatytos baudos ir netesybos automobilių nuomos įmonei, jei kliento rezervuotas automobilis jam laiku nebus pristatytas. Todėl norėdami išvengti nesusipratimų automobilių nuomos įmonių darbuotojai į sutartį, kaip vieną iš pagrindinių sąlygų numato automobilio grąžinimą sutartu laiku, o už vėlavimą bendrose sutarties sąlygose nuomotojui yra numatytos didelės baudos. Automobilių nuomotojai prieš pasirašydami sutartį su nuomininku, kaip užstato dažnai reikalauja kliento kreditinės kortelės, todėl uždelsus pristatyti automobilį, bauda iškart nuskaičiuojama. Pasirašydami sutartį jūs savo parašu patvirtinate, kad sutinkate su tokiomis mokesčio ar baudos nuskaičiavimo sąlygomis. Tokios yra sutartys, apsaugančios ne vien automobilio nuomos įmonę. Kiekvienas klientas rezervavęs automobilį internetu būtų labai nemaloniai nustebintas, jei atvykus sutartu laiku pasiimti automobilio jo negautų, arba jam būtų pasiūlytas kitas, visiškai neatitinkantis jo poreikių. Laiku automobilio negrąžinęs nuomininkas neišvengiamai patirtų daug neplanuotų išlaidų susijusių su sutarties nesilaikymu. Iš visko sprendžiant, automobilių nuomos įmonių darbuotojai apsisaugo patys ir apsaugo savo klientus nuo tokių paminėtų nesusipratimų ir nuostolių.

Tačiau dažniausiai automobilių perdavimas, priėmimas ir grąžinimas vyksta sklandžiai. Klientas rezervavo automobilį, tinkamai atsiskaitė, automobilių įmonės darbuotojas rezervavo pageidaujamą automobilį, automobilis buvo laiku grąžintas kito, prieš tai nuomojusio kliento, nepatyręs avarijų ir kitų nesklandumų, abi šalys pasirašė bendrojo pobūdžio sutartį, susipažino su taisyklėmis, suprato nuomos sutarties sąlygas. Toliau vyksta kitas etapas, kuris yra dar reikšmingesnis, nei bendrosios sutarties pasirašymas. Vyksta nuomojamo automobilio priėmimas-perdavimas, pildomas aktas. Automobilių nuomos įmonės darbuotojas automobilį perduoda, o nuomininkas automobilį priima, mato jo būklę ir pasirašo priėmimo aktą bei kitus dokumentus įsipareigodamas automobilį grąžinti nė kiek neprastesnės būklės, nei jį gavo, todėl be galo svarbu nuodugniai apžiūrėti automobilį. Pirmiausia reikia apžiūrėti automobilio išorę – kėbulo įlenkimus, įbrėžimus, atkreipti dėmesį į stiklus – ar juose nėra įtrūkimų, ratų gaubtų įbrėžimus, ar gerai atsidaro ir užsidaro automobilio durelės, bagažinė, stoglangis, ar automobilis švarus, tvarkingas, ar bagažinėje yra atsarginis ratas su keitimui reikalingais įrankiais. Visus pastebėtus automobilio apgadinimus ar trūkumus automobilių nuomos įmonių darbuotojai pataria kartu su nuomos agentu sužymėti automobilio priėmimo-perdavimo akte. Iš darbo patirties jie žino, kad kartais ir patys auto nuomos darbuotojai ne viską tinkamai suregistruoja, tačiau yra buvę atvejų, kad nors ir nežymiai automobilį apgadinę nuomininkai, atsakomybės už savo veiksmus stengėsi išvengti. Iš principo nuomotojais nepasitikinčius klientus auto įmonių darbuotojai ramina tuo , kad ir  jie taip pat nori išvengti nemalonumų, darbo trukdymo, nepatenkintų klientų ir jų skundų. Labiausiai nepasitikintiems kartais siūlo nuomojamo automobilio defektus nufotografuoti, jei tai įmanoma ir nuotraukas pridėti prie bendros nuomos sutarties ir priėmimo-perdavimo akto. Tačiau tokių reikalavimų tenka išgirsti retai, dažniausiai bendradarbiavimas vyksta sklandžiai ir yra paremtas abipusiu pasitikėjimu.

Kai automobilio nuomos procesas baigtas, susipažinkite su automobiliu artimiau. Prieš pradėdami važiuoti, susireguliuokite veidrodėlius, taip kad gerai matytumėte kelią, atkreipkite dėmesį kaip įsijungia žibintai, kur yra langų plovimo mygtukai, susireguliuokite sėdynes. Automobilių nuomos darbuotojai teigia, kad viską teisingai įforminus, apžiūrėjus ir patikrinus, ir nuomotojas ir klientas, abu lieka patenkinti.  Ne veltui sakoma – neskubėk ir būsi pirmas.