Patarimai, perkantiems automobilį

Natūralu, kad suplanavus kokį nors pirkinį, visi nori paties geriausio. Vis dėlto, nepakanka vien tik suplanuoti ką pirksite – svarbu žinoti keletą dalykų, kurie padės pirkimo metu, tad jei planuojate pirkti automobilį – būtinai perskaitykite šiuos patarimus.
automobiliaiJei nusprendėte automobilį pirkti turguje, neskubėkite pirkti pirmos dominančios mašinos – pirmiausia apeikite visą turgų, pasižiūrėkite kokia yra pasiūla ir kokios kainos vyrauja. Kainų žinojimas pagelbės derybų metu.

Jei jau radote automobilį, kuris jus tikrai domina, didžiausią dėmesį atkreipkite į jo variklį. Pakelkite jo dangtį ir apžiūrėkite bendrą jo išvaizdą. Žinoma, jei pardavėjas bus pasirūpinęs puikia variklio išvaizda, negalėsite spręsti apie automobilio kokybę, tačiau jei variklis nebus nuplautas, tokiu atveju, galite daryti išvadą, jog automobilis nėra tvarkingas arba suryja daug degalų.
Svarbų vaidmenį automobilio pirkimo procese vaidina ir salonas. Iš to, kaip buvo prižiūrimas automobilio salonas, galima daug ką nuspręsti ir apie automobilio šeimininką. Automobilio salonas gali tapti dar svarbesniu kriterijumi, jei ruošiatės daug keliauti kartu su šeima. Jis turi būti patogus, erdvus, tvarkingas, funkcionalus. Beje, jei automobilis turi papildomos elektrinės įrangos, saloną tikrinkite dar atidžiau – pasidomėkite ar gerai atsidarinėja langai, stoglangis ir ar sėdynės gerai šyla. Nepamirškite ir kilimėlių – jie turi būti kiekviename automobilyje.

Dar vienas dalykas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį pirkimo metu – bagažinė. Bene svarbiausi jos kriterijai – patogumas bei talpumas. Atkreipkite dėmesį ir į tai, ar joje yra atsarginis ratas. Prieš pirkdami automobilį, atminkite ir dar vieną dalyką: dažniausiai tokius dalykus kaip vaistinėlė, avarinis ženklas, pompa, automobilių savininkai pasiima sau, tad šių daiktų kartu su automobiliu galite negauti.

Dar vienas labai svarbus dalykas – tai automobilio dokumentai. Identifikavimo numeris, kuris yra nurodytas automobilio techniniame pase turi sutapti su numeriu, nurodytu prie aliumininės plokštelės, kuri turi būti pritvirtinta kniedėmis prie automobilio kėbulo dalies, esančios po variklio dangčiu.

Dar vienas patarimas, kuris pravers perkant automobilį – atidžiai apžvelkite ar ant automobilio nėra matyti įrankių žymių – jei jos yra vadinasi, automobilis buvo jau taisytas ar perdažytas.

Pirkdami automobilį, turėtumėte pasidomėti ir tuo, kiek automobilis yra turėjęs šeimininkų.
Atkreipkite dėmesį ir į automobilio ridą bei pedalų būklę. Jei automobilio rida labai maža, o pedalai prastos būklės ir susidėvėję, ko gero, tai apgaulė. Yra viena gudrybė, kurios dėka galite patikrinti kiek automobilis iš tikrųjų yra nuvažiavęs: kadangi vairuotojo durelės yra dažniausiai darinėjamos, palyginkite jas su kitomis automobilio durelėmis – jei jos yra keliais mm žemiau, vadinasi automobilis yra nuvažiavęs tikrai daugiau nei 100 000 km.
Atminkite, jog ant priekinio bei galinio stiklo turi būti lipdukai su gamintojų ženklais, jei jų nėra – vadinasi stiklas yra keistas.

Perkant automobilį, nepasikliaukite vien tik apžiūra – išbandykite jį praktiškai. Sėskite į automobilį ir pavažiuokite ilgesnį atstumą didesniu greičiu, tuomet sustokite ir palaukite keletą minučių. Jei po šio atstumo ims tekėti tepalas, vadinasi, jis prateka, o tai gali būti rimtas gedimas. Beje vairuodami atkreipkite dėmesį ir į tai, ar vairas neskleidžia jokių pašalinių garsų.

Na, o pabaigai – dar vienas pastebėjimas: jei nepasitikite savo jėgomis arba tiesiog neturite specialių žinių, automobilio pirkti vykite kartu su gerai apie tai išmanančiu žmogumi, tokiu atveju galėsite būti ramūs, kad jūsų pirkinys tikrai tinkamas.